KODLAMA BİLMEDEN SİTE AÇMAK PARA KAZANMAK (merak edilen sorular)


Merhaba Dostlar
Çağımızda en yaygın kullanılan araştırma kaynaklarından biriside internettir. İnternette insanlar bilgi kazanabilir, eğlenebilir veya iş haline bile getirebilir. Bu konumuzda ise size hem kişisel gelişim açısından hem de hobi olarak ilgilenen arkadaşlar açısından size internette web sitenin ne kadar kolay açılabileceğinden ve merak edilen tüm sorularını yanıt alabileceği bir içerik gösteriyorum. Gelelim şimdi merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya...


1- Kodlama, yazılım bilmeden web sitesi açabilir miyim ?

Evet. Herhangi bir yazılım bilmeden veya kodlama bilmeden web sitesi açabilmek mümkün. Hazır yayın sistemlerini kullanarak ve sadece onların panel sistemini öğrenerek web sitesi kurabilirsiniz. Hazır yayın sitelerinden bazıları Wordpress, Blogger, Joomla vb. 

2- Web sitesi açmak ücretli mi ?

Web sitesi açmanın projenize göre maliyet değişkenliği göstererek bir ücreti vardır. Ücretsizde açabileceğiniz web siteler vardır. Ama öznellik ve tamamen size ait olmasını istiyorsanız bir miktar para ödemeniz gerekebilir.

3- Web sitesinden para kazanabilir miyim ?

Evet. Web sitenize reklam alarak para kazanabilirsiniz. Bunlardan en yaygın olanı adsense  diyebilirim. Google firmasının  sağladığı güzel bir reklam kaynağı. Bunların dışında başka firmalardan da sitenize reklam ekleyebilirsiniz. Herhangi bir markayla anlaşıp para kazanabilirsiniz.

4- Başlangıç için hangi yayın sistemini kullanmalıyım?

Bu soru aslında kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Benim şahsi görüşüm blogger sitesinden başlayarak ilerlemeniz. Google firmasına ait bir yayın sistemi olan blogger için paneli basit ve daha başlangıç seviyesine uygun diyebilirim. İkinci tercih için ise Wordpress diyebilirim. Ancak yeni bir girişimci veya yeni öğrenme seviyesindeyseniz blogger işinize yarayacak. 

5- Blogger ile Wordpress arasındaki farklar neler?

Arasında çok uçurum bir fark olduğunu düşünmüyorum. Şöyle özetlemek gerekirse Blogger site ücretsiz 15gb depolama alanı veriyor ve ücretsiz SSL sertifika alabiliyorsunuz. Ayrıca arayüzü basit ve Google firmasına ait bir iş yapıyorsunuz. Güvenlik açısından iyi bir yer. Eksin yanları ise Element bakımından zengin değil ve büyük projelerde  istediğiniz elementleri bulamayabilirsiniz. İşte tam olarak Wordpress burada devreye giriyor. İnanılmaz zengin bir element hazinesi var. Daha gelişmiş ve üst düzey siteler yapabilirsiniz. Ayrıca wordpress seo eklentileriyle web sitenizi daha üst sıralara çıkarabilirsiniz. Sonuç Olarak eğer yeni başladıysanız blogger ı önerebilirim. Daha büyük işler düşünüyorsanız wordpress sizin için doğru seçim olacaktır.


Daha etkili bilgi alabilmek için Discord Sunucumuza Gelebilirsiniz.

https://bit.ly/3tEwX7j


Yorum Gönder

0 Yorumlar